74 637 99 99

Aktualności

01.10
2014
Zmiana godzin pracy działu technicznego
dodał: Dariusz Banasz | kategoria: Pomoc technczna


Od 1 października 2014 roku zmieniają się godziny pracy działu wsparcia technicznego dla klientów.
Od tego momentu pomoc telefoniczna będzie udzielana w godzinach od 08:00 do 24:00 przez siedem dni w tygodniu.
Aby skorzystać z pomocy należy połączyć się z infolinią znajdującą się pod numerem 74 637 9999 a następnie wybrać wewnętrzny 12.
Technicy pomogą w konfiguracji usługi dostępu do Internetu na komputerze oraz routerze, oraz sprawdzą czy usługa działa prawidłowo.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z działu technicznego.Od pewnego czasu można zaobserwować wolniejsze ładowanie niektórych stron internetowych oraz większe opóźnienia w przesyłaniu danych za pośrednictwem globalnej sieci Internet. Te negatywne objawy to jak się okazuje efekt zmasowanego ataku typu DDoS na serwery DNS organizacji Spamhaus, która jest znana ze swoich czarnych list, na których umieszczane są organizacje masowo rozsyłające niechciane wiadomości (spam). Nietrudno się domyślić, że opisywany atak, który trwa nieprzerwanie od 18 marca, to odwet za utrudnianie znienawidzonej przez użytkowników działalności. 

Najbardziej zaskakują rozmiary prowadzonego ataku, bo nasilenie ataków, polegające na masowych zapytaniach o przetłumaczenie adresu, sięga aż 300 Gb/s. Aby zrozumieć skalę ataku najlepiej odwołać się do historii, z której dowiadujemy się, że przeprowadzone dotychczas ataki charakteryzowały się nasileniem „zaledwie” 50Gb/s, a i tak wywołały sporo problemów.

Tym razem problemy odczuwają wszyscy użytkownicy, a ogólne spowolnienie działania globalnej sieci to efekt dwóch niekorzystnych zjawisk. Po pierwsze serwery DNS organizacji Spamhaus o wiele wolniej przetwarzają zapytania zwykłych użytkowników, a po drugie w sieci krąży o więcej datagramów niż zazwyczaj. Wszystkie te datagramy trafiają do serwerów Spamhaus, których organizacja ta ma w sumie 80 i są one rozlokowane w różnych częściach globu, co dodatkowo wydłuża ścieżkę jaką muszą przebyć dane przesyłane od atakującego do celu. 

Oficjalnie nie wiadomo kto stoi za atakiem, ale panuje opinia, że winnym jest tu holenderska firma hostingowa Cyberbunker, która jakiś czas temu trafiła na czarne listy organizacji Spamhaus. Oczywiście nie bez powodu.

Źródło: BBC, Reuters.

 15.03
2013
Prace techniczne
dodał: Dawid Hucaluk | kategoria: Sieć

W dniu 17 marca 2013 w godzinach 00:00 – 03:00 nastąpi przerwa techniczna w dostępie do sieci. Za utrudnienia przepraszamy.

 W weekend weszło w życie zmienione rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, w którym pojawia się  obowiązek zapewnienia dostępu do usług telekomunikacyjnych, w szczególności szerokopasmowego dostępu do internetu.

Opisywany akt nakłada na inwestorów cztery podstawowe obowiązki:

-  montażu światłowodowej instalacji telekomunikacyjnej – w nowo budowanych mieszkalnych budynkach wielorodzinnych, a także budynkach użyteczności publicznej służących celom związanym z oświatą i wychowaniem – zapewniającej właśnie dostęp do szerokopasmowego internetu;

-  montażu – w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych – instalacji umożliwiającej odbiór cyfrowych programów telewizyjnych i radiowych;

-  zapewnienia w tych obiektach miejsca na osprzęt i urządzenia instalacyjne;

- budowania instalacji telekomunikacyjnych umożliwiających świadczenie usług przez różnych przedsiębiorców telekomunikacyjnych niezależnie od techniki dostępowej.

Nowe przepisy nie znajdą zastosowania, jeśli przed 23 lutego złożono wniosek o wydanie pozwolenia na budowę albo zgłoszono budowę lub wykonanie robót budowlanych. 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

  

(Kliknij niżej opcję "czytaj więcej, aby zapoznać się z całym artykułem)

 28.08
2012

Szanowni Państwo!
Z przyjemnością informujemy, że w dniu 28 Sierpnia 2012r. uruchomiony został punkt obsługi klienta oraz sklep komputerowy firmy Dolnet Group. Nowa lokalizacja to ulica Kopernika 19, 58-100 Świdnica. W nowym oddziale oferujemy Państwu możliwość skorzystania z Ksera, akcesoria komputerowe oraz serwis komputerowy.

 11.06
2012

Zapraszamy wszystkich internautów oraz klientów do Naszego profilu na facebooku: https://www.facebook.com/pages/Dolnet-Group-Sp-z-oo/236345516477325

 19.04
2012

Firma LIMONKA informuje, że jest w trakcie wprowadzania platformy JAMBOX - Kablówka 3 generacji. Przedstawiony materiał wideo pokazuje wygląd interfejsu dostępny na dekoderach Motorola. Filmy został zmniejszone na potrzeby Internetu. Nie jest to materiał HD (High Definition). Zapraszamy do obejrzenia prezentacji:

 01.08
2011
FTTH
dodał: Administrator | kategoria: Światłowody

Limonka wdraża nowoczesną technologię światłowodowego dostępu do sieci, zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez organizację Fiber to the Home Council Europe promującego tą technologię.

 01.05
2011

Witamy Serdecznie na nowo stworzonej stronie internetowej Limonka.net.pl. Jak widzicie, strona nabiera coraz ładniejszych kształtów, z dnia na dzień zostaje wzbogacana o dodatkowe informacje. Strona nie tylko nabiera wyglądu ale przede wszystkim jej zawartość oferuje Państwu niesamowite usługi takie jak INTERNET w oparciu o łącza światłowodowe, telefonię internetową VoIP oraz w niedalekiej przyszłości wysokiej jakości telewizję IPTV....